10.12.STŽ TOP TURNAJ ZLIČÍN-4.MÍSTO !!!

10.12.2017

PSALI O NÁS                                                                                            https://www.fczlicin.cz/sparta-ovladla-halovy-turnaj-u14-na-zlicine/


FOTO

https://jendapoustky.rajce.idnes.cz/171210_turnaj_zlicin_acsparta/

Účastníci -AC SPARTA PRAHA,BANÍK SOKOLOV, MOTORLET PRAHA, STŘEŠOVICE,SLAVIA K.VARY, ZLIČÍN,NYMBURK,TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV

POŘADÍ:

1.AC SPARTA  2.STŘEŠOVICE  3.MOTORLET PRAHA  4.TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 5.Baník Sokolov 6.Slavia K.V. 7.Nymburk 8. Zličín Praha

Naše sestava :

MESSI

TOM D.-ŠIMON-PÁŤA-GEORGE-POUSTKY-FÍFA

DOBÍK-ADAM-MÁRA-FILIP-ZAJCEV(PEŤA)-VENCA

K turnaji:

Velmi dobře organizovaný turnaj ve Zličínské hale řídili kvalifikovaní rozhodčí.Takovou halu by Okres potřeboval jako sůl.Jinak hráno na 2 skupiny - 8 týmů, a poté souboje o umístění.Pro mě obrovský zážitek s hrdostí, že tam mohu s tak skvělou partou být. A už nyní nelituji, že s Tomášem Nedělou jedeme takový plán zimy.

Byli jsme rádi za pozvánku, a brali to jako odměnu pro bezvadnou partu z podzimu.Proto jsme vybrali MIX kluků, od r.06 - 04. Je pro mě smutné, že někteří turnaj brali špatně, že příliš nehrají, že jsou tam starší kluci než oni, a že jim to nic nedá. Znovu opakuji, už jenom příležitost tam být, být na střídačce v TOP partě je dle mého zkušenost, kdo to tak necítí bude pořád u dna. Přesto každý hráč dostal byť malou příležitost, ale dostal.

Samotný turnaj byl kvalitou jak má být.Od začátku převyšovaly ligové kluby Sparta a Sokolov,které vyhrály své skupiny. Pěkný fotbal bylo možné vidět ale ve všech zápasech. Akce na jeden dotek, tvrdé střely z dálky, patičky, technický lehký fotbal. Jsem proto velmi rád rád, že jsme dokázali držet krok, a čtvrté místo pro Nás je velkým úspěchem a vítězstvím.

První Naše zápasy ve skupině naznačily, že pojedeme domů jak spráskaní psi,a trpěl jsem hodně kritikám. Hráče jsme od začátku mixovali,hráli všichni, ale vysoké tempo jsme příliš nechytali. Vysoké prohry na úvod každý viděl.Ale nikdo nepozoroval, že vždy úvodní minuty byla hra naprosto vyrovnaná, dokonce jsme i chvílema převyšovali soupeře.Konce zápasů jsme se složili jak domeček z karet.Ze začátku nebylo snad našeho hráče,který by nedělal chyby,vysokou laťku držel jen Tom.

Zlomový okamžik nastal zvolením jiné herní varianty. Tím jsme se trochu upnuli na výsledek, a nasazovali převážně starší hráče.Ale projev hry byl opravdu zlomový!!!.Už poslední utkání ve skupině proti AC SPARTA jsme nehráli druhé housle a drželi krok.Ostaní dostávali na frak hned od prvních minut, u nás cca v 7min stav 0:0, Bohužel po pěkných kombinacích Sparty, jejím rychlém přenesení hry na jeden dotek , a zakončení, nás dostali na lopatky. 0:6 (*v tabulce je 0:7, ale poslední gól padnul až po odpískání konce, tudíž jsme nehráli, a neměl být uznán) byl v porovnání s jinými týmy úspěch.

Poté hned navazovala vyřazovací utkání.

Čtvrtfinále, a Náš nejlepší výkon na turnaji 1:0 jsme porazili Baník Sokolov vítěze druhé skupiny.Šok a rozčarování pro všechny, pro Nás velké smeknutí a sláva(Hala v tu chvíli úplně ztichla).Je třeba říci že zaslouženě.Kluci do puntíku plnili pokyny.Velké zlepšení všech.Vynikající Tomáš, střelec gólu, mohl i v závěru navýšit.Vynikající Šimon jezdil nahoru-dolu(byl to jeho zápas a Messiho),vynikající Messi čaroval.Paráda,paráda, paráda..Výborně George,výborně Páťa,dobrý výkon Poustky,Fífa.

Semifinále: nemohli jsme pustit výborný výkon, a nepustili.Krásné utkání,vyrovnané, přelévali se útoky, naši bojovali.Prohrávali jsme po chybách obrany.školáckých chybách 0:2. Snížili Geogem(zase jeho zápas), který se rozjel k parádnímu výkonu na 1:2 pro Střešovice, a dostali v závěrečných minutách soupeře pod tlak.Žel tentokráte miska vah nebyla na naší straně, a přestože jsme v závěru byli lepším týmem se spoustou šancí,... nedotáhli jsme to.

Boj o 3.místo: Motorlet, soupeř k úrovni Sparty hrál od začátku velký fotbal.Naši už nebyli v takové formě.Tomáše zranili, a dle mého dnes nejlepší Náš hráč nedal do posledního zápasu jako do ostatních.Ne, už to nebylo ono,Ještě se k vynikajícímu výkonu probudil Páťa(teď jeho zápas), jeho dva pohotové góly, volejové bomby nás dotlačili k výsledku 2:4 proti  Motorletu.

K závěru dodám ostatní výsledky,fota, tabulky,zápasy jsou v příloze.Co tam není:

Boj o 7.místo prohrál domácí Zličín cca .1:4. Boj o 5.místo hravě a s přehledem vyhrál Sokolov. Finále bylo krásným soubojem, kde se zdálo, že by i Sparta mohla prohrát. Nervozitu Sparty, velké nasazení Střešovic utnuly dvě hodně tvrdé střely z dálky Sparťanů. A Střešovice stihly ještě v závěru debakl cca 2:5.

Všem velké díky za reprezentaci,jdeme dobrým směrem!!!

Bodování našich:

1- Tom

2- Šimon,Messi,Páťa,George,

3-Poustky,Fífa

4-Filip,Adam,Dobík,Mára,Zajcev,Venca

Naše góly: Tom 3,Páťa 2, George 1: